Najlepsze aplikacje ciążowe: które i dlaczego warto mieć w telefonie?                  

Czym jest kalendarz ciąży? Aplikacja tego rodzaju to praktyczny przewodnik po tych najpiękniejszych 9. miesiącach, który powinna mieć każda mama. Aplikacja dla kobiet w ciąży to kopalnia wiedzy o tym, jak rozwija się dziecko i jak zmienia się Twoje ciało. Jakich informacji dostarcza? Które aplikacje warto zainstalować?

Kalendarz ciąży – aplikacja, która daje wiele możliwości

Każda aplikacja dla kobiet w ciąży ma za zadanie ułatwić przyszłej mamie czas oczekiwania i dostarczyć wiedzy niezbędnej na danym etapie ciąży. Jakie możliwości daje kalendarz ciąży? Aplikacja pozwala przede wszystkim dokładnie ustalić, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni (tygodni, miesięcy) zostało jeszcze do porodu. Z aplikacji dowiesz się również, jak wygląda rozwój Twojego maluszka w danym tygodniu, jak duże jest dziecko i co już „potrafi”. Aplikacja dla kobiet w ciąży podpowie Ci również, jak duże jest dziecko, ile mierzy i waży (oczywiście – w przybliżeniu). Przy okazji dowiesz się, jak zmienia się Twoje ciało i jakich dolegliwości możesz się spodziewać.

Co potrafi aplikacja dla kobiet w ciąży?

Aplikacja dla kobiet w ciąży to nie tylko informacje o rozwoju dziecka, ale także porady, które mogą ułatwić życie przyszłej mamie. Zależnie od tego, jaką aplikację wybierzesz, możesz dzięki niej:

  • dowiedzieć się, kiedy poczujesz pierwsze ruchy dziecka,
  • monitorować swój nastrój, dolegliwości i zachcianki,
  • czytać wartościowe artykuły i fora poświęcone ciąży i rodzicielstwu,
  • podzielić się z bliskimi zdjęciami z USG maluszka,
  • poznać zasady zdrowego żywienia i zapotrzebowanie kaloryczne na danym etapie ciąży,
  • sprawdzić, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla Ciebie najlepszy,
  • zaplanować wyprawkę do szpitala.
  • odliczać dni do porodu.

Aplikacje dla kobiet w ciąży często pomagają również w uporządkowaniu terminów kolejnych wizyt u ginekologa oraz przypominają o najważniejszych w danym trymestrze badaniach (możesz sama dodawać w nich odpowiednie przypomnienia). Pamiętaj jednak, że nie istnieje idealny kalendarz ciąży-aplikacja, który łączyłby w sobie wszystkie te funkcje. Wybierając aplikację dla kobiet w ciąży weź wiec pod uwagę, które funkcje będą Ci najbardziej użyteczne, a bez których z powodzeniem możesz się obejść. Oczywiście zawsze masz również możliwość zainstalowania więcej niż jednej aplikacji.

Czy kalendarz ciąży kosztuje?

W wirtualnych „sklepach” znajdziesz duży wybór aplikacji dla kobiet w ciąży. Nie oznacza to jednak, że musisz za nie płacić. Wiele z nich możesz pobrać w wersji darmowej. Możesz również spotkać się z tym, że sama aplikacja w wersji podstawowej jest darmowa, ale musisz „dokupić” jej rozszerzoną wersję, by móc cieszyć się wszystkimi funkcjami. Oczywiście istnieją również aplikacje w wersji premium, które nie mają darmowej wersji – warto porównać klika z nich, zanim na którąś się zdecydujesz.

Która aplikacja ciążowa jest najlepsza?

Zastanawiasz się, jaki wybrać kalendarz ciąży? Aplikacje zaproponowane po niżej należą do najpopularniejszych i najchętniej pobieranych przez przyszłe mamy:

Moja ciąża – eDziecko.pl

To jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji dla przyszłych mam. Dzięki niej możesz śledzić wzrost i rozwój swojego maleństwa dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Aplikacja pozwala również na kontrolowanie i przewidywanie przyrostu Twojej masy ciała – dzięki niej upewnisz się, że Ty i maluszek rośniecie prawidłowo. Kalendarz ciąży-aplikacja pozwala również na stały kontakt z ginekologiem-położnikiem, który odpowie na nurtujące Cię pytania.

Pregnancy Assistant

To anglojęzyczny kalendarz ciąży. Aplikacja pozwala śledzić rozwój dziecka oraz zobaczyć, jak wygląda ono na danym etapie ciąży (dzięki poglądowym grafikom 3D). Możesz również ustawić widget na tapecie Twojego telefonu.

Pregnancy+

Ta aplikacja dla kobiet w ciąży dostarcza codziennych informacji o rozwoju dziecka, pozwala na monitorowanie wagi oraz prowadzenie osobistego dziennika ciąży. Dzięki niej możesz również liczyć kopnięcia i skurcze, wybrać imię dla dziecka, a także zaplanować niezbędne zakupy związane z wyprawką.

Baby App

Zawiera ładny i przejrzysty kalendarz ciąży z wieloma użytecznym poradami, także w formie wideo. Informacje dotyczą rozwoju i wzrostu maluszka, przebiegu ciąży, a także zalecanych ćwiczeń fizycznych, suplementów diety oraz samego porodu. Przydatną funkcją aplikacji może być słowniczek pojęć związanych z macierzyństwem i ciążą.

HiMommy

Aplikacja posiada atrakcyjny i przejrzysty interfejs. Jeśli spodziewasz się dziewczynki, dostajesz wizualizacje na różowym tle, jeśli chłopca – na niebieskim. Wystarczy wpisać planowaną datę porodu, aby codziennie otrzymywać garść informacji o rozwoju dziecka. Dzięki temu kalendarzowi ciąży przygotujesz również całą niezbędną wyprawkę dla noworodka.

 

Zobacz także: Wspieranie dziecięcych pasji

Najlepsze aplikacje ciążowe: które i dlaczego warto mieć w telefonie?                  
5 (100%) 1 vote